Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14733083



*

nr 1473 3083


Vas

keramik, Nittsjö. Höjd: 41 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 juni 2022
kl 20:18:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/6 09:03:44 1      100 kr
6/6 11:20:57 2      150 kr
6/6 18:13:35 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö vas
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:09
  • 6532 Vas
    + skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:50




Ladda ner broschyr